Alles wat je moet weten over het snel en veilig behalen van je trekkerrijbewijs
Het T-rijbewijs (trekkerrijbewijs) halen? Dat kan bij DON Opleidingen! Sinds 1 juli 2015 is het rijbewijs uitgebreid met een categorie T. Met categorie T op het rijbewijs mag je een land- en bosbouwtractor (LBT) en een voertuig met beperkte snelheid (MMBS) besturen op de openbare weg.
Bekijk onze pakketten
Tijdens de 1,5 uur durende proefles maak je kennis met het voertuig en de besturing.
Genoemde prijs is excl. btw.
Door middel van e-learning leer je zelf de theorie. Als je genoeg geoefend hebt, plannen we het theorie-examen voor je in.
Genoemde prijs is excl. btw.
Met dit pakket volg je 25 uur aan rijlessen, incl. praktijkexamen.
Genoemde prijs is excl. btw.
Ons aanbod
In drie stappen naar je rijbewijs
Je begint altijd met een proefles. Na deze les krijg je een advies op maat van je rijinstructeur. Hierdoor weet je precies waar je aan toe bent en wat je kunt verwachten. Na de proefles plannen wij je rijlessen in en helpen we je op een veilige manier aan je rijbewijs! Ondertussen ga je ook aan de slag met het theorie-examen en ben je uiteindelijk klaar voor je praktijkexamen.
- Plan en volg een proefles
- Kom gezellig langs om deze te bespreken
- Maak je keuze voor losse rijlessen of een pakket op maat
- Kennismaking met je instructeur
- Inzicht in voortgang in onze app
- Rooster zichtbaar in app
- Verschillende leertempo's
- Wij plannen in overleg met jou het theorie-examen in.
- Wanneer je in het bezit bent van een geldig theorie-certificaat, plannen we samen met jou het praktijkexamen in.
- Samen zorgen we voor een optimale voorbereiding
- Geslaagd? Gefeliciteerd! Jij bent een nieuwe held van de weg
Theorie en praktijk
Voor het T-rijbewijs dien je zowel een theorie- als praktijkonderdeel af te leggen. De theorieopleiding voor het T-rijbewijs bestaat uit E-learning en wordt afgesloten met het theorie-examen bij het CBR. De praktijkopleiding start met een proefles. Tijdens de proefles rijd je onder begeleiding van een instructeur anderhalf uur in de trekker. Na afloop geeft de instructeur je vrijblijvend advies op maat over de duur en prijsinvestering voor een passend opleidingstraject.
Kom eens bij ons langs om te kijken naar de mogelijkheden!
LTO Ledenvoordeel
Profiteer van het LTO Ledenvoordeel! Informeer hiervoor naar de mogelijkheden.

Jouw persoonlijke opleidingsadviseur: Bud
Heb je een vraag? Ik beantwoord hem voor je.
Ook Held van de Weg worden?
Zij gingen je voor!
Veelgestelde vragen over de theorie
Vanaf 15,5 jaar mag je het theorie-examen doen.
Als voorbereiding op het theorie-examen bieden we de mogelijkheid tot E-learning aan. Hierbij kun je in eigen tempo online de lesstof oefenen en je zo goed voorbereiden op het examen.
De theorie-examens kun je aanvragen bij het CBR. Deze kun je ook bestellen via DON Opleidingen.
De theorie-examens maak je op een locatie van het CBR. De exacte locatie is te vinden in de officiële uitnodiging die je ontvangt.
Naar de theorie-examens is het verplicht om een geldig identiteitsbewijs mee te nemen. Dit kan bijvoorbeeld een ID kaart, paspoort of ander rijbewijs zijn.
Nadat je bent aangemeld bij de balie, neem je nog even plaats in de wachtruimte. Vervolgens word je opgeroepen om naar de examenzaal te gaan. Hier maak je samen met andere kandidaten de theorie-examens.
Jazeker! Mocht je het fijner vinden om individueel examen te doen, dan kan dat. Het CBR biedt een aantal mogelijkheden.
Veelgestelde vragen over de praktijk
Alle bestuurders van een LBT (landbouw- of bosbouwtractor) en MMBS (motorrijtuig met beperkte snelheid) op de openbare weg moeten in het bezit zijn van een T rijbewijs.
Wanneer je minimaal 16 jaar oud bent mag je beginnen met praktijklessen. Na voldoende lessen mag je ook het praktijkexamen doen vanaf 16 jaar.
We proberen hier altijd zo goed mogelijk rekening mee te houden. Mocht het onverhoopt niet lukken, laten we je dit uiteraard weten.
DON Opleidingen biedt een pakket aan waarbij 30 uur en een praktijkexamen is inbegrepen. Mocht je behoefte hebben aan extra lesuren, dan is dat in overleg altijd mogelijk.
De kosten voor het behalen van je T rijbewijs kunnen variëren. Neem voor meer informatie contact met ons op.
Voor een praktijkexamen dien je minimaal 16 jaar oud te zijn en het theorie-examen te hebben behaald.
De wachttijden zijn van toepassing voor de rijopleidingen en deze zijn per rijopleiding verschillend. Ook kunnen de wachttijden variëren. We proberen altijd zo snel mogelijk een proefles in te plannen, waarna we kijken naar de mogelijkheden voor een verdere planning.
Wil je een examen volgen? Samen met het CBR proberen we altijd zo snel mogelijk een plek voor je te reserveren. Hierin zijn we echter afhankelijk van de capaciteit van het CBR.
Dit kan. Kijk voor meer informatie op de website van het CBR.
- Verplicht: een geldig identiteitsbewijs.
- De bevestiging reservering.
- Een blanco zelfreflectieformulier. Deze vul je na afloop in.
Wij hebben een samenwerking met LTO en Cumela. Neem voor meer informatie contact met ons op.
Voor het trekkerrijbewijs is er Colland subsidie mogelijk. Meer informatie hierover lees je hier!
Het T-rijbewijs geldt niet alleen voor tractoren, maar ook voor alle motorrijtuigen met beperkte snelheid, wat wil zeggen dat ze niet harder mogen en kunnen rijden dan 25 km/h. Hier vallen onder andere shovels, heftrucks breder dan 1.30 meter, verreikers, grasmaaiers en terminaltrekkers onder.
Ja, dat is verplicht. Dit kan via de website van het CBR.
Volg een (rij)opleiding, training of cursus op één van onze vestigingen.
DON Opleidingen heeft een vestiging in Amsterdam, Naaldwijk & Oosterhout.
